jaki rodzaj nawozu stosuje sie do lawendy

jaki rodzaj nawozu stosuje sie do lawendy

Lis 18
jaki rodzaj nawozu stosuje sie do lawendy

Trzy wspólne proste cukry, glukozę, fruktozę i galaktozę.

Pojedyncza glukozy lub fruktozy nazywa monosacharydów. (Mono oznacza jeden). Kombinacja 2 pojedyncze jednostki nazywa disacharyd. Na przykład, sacharoza składa się z 2 jednostek, glukozy i fruktozy. Sacharoza jest biały stół cukier, który można umieścić w swoim kawy lub herbaty. Glukozy oraz galaktozy sprawia disacharyd nazwie laktoza, cukier mleka. Glukoza jest naturalnie występuje w niektórych roślinach i miodu. Jest głównym węglowodanów w organizmie. Glukozę stosuje się jako źródło energii szybkie. W pewnym sensie jest to jak na benzynie, na których organizm działa. Nie zawsze jest pewne stężenie glukozy we krwi, gotowe do użycia przez mięśnie, mózgu, czerwonych krwinek i innych narządów. Istnieją również przechowywane w wątrobie i mięśnie tylko w przypadku wyczerpania się glukozy we krwi. Ten przechowywane postaci glukozy nazywa glikogenu. Kiedy mówimy o poziom cukru we krwi, mamy na myśli poziom glukozy we krwi. Można znaleźć fruktozy w miodzie i większości owoców. Jest to substancja, która daje miód charakterystyczny smak.

Mono- i disacharydy Przykłady prostych węglowodanów. węglowodany złożone, takie jak skrobia, glikogen, albo włókna są wykonane z tysiącami podstawowych jednostek połączonych razem. W przeciwieństwie do białek, gdzie dwadzieścia aminokwasów połączonych w tysiącach różnych sposobów, węglowodany złożone zawierają zwykle ta sama jednostka powtarzane setki tysięcy razy. Jednostka ta jest zazwyczaj glukoza, ten sam cukier masz w krwi. Na przykład, skrobię, błonnik i glikogenu są wykonane z glukozy. W rzeczywistości, większość warzyw i owoców są wykonane z glukozy. Chleb, brokuły, banany i wykonane są z milionów jednostek glukozy, które są umieszczone razem w pewien sposób.

Proste węglowodany i skrobie mogą być niezdrowe, zwłaszcza w dużych ilościach, podczas gdy większość złożone węglowodany (z wyjątkiem skrobi) są dobre dla ciebie.
Artykuł dzięki: