rolnictwo ekologiczne scenariusz lekcji

rolnictwo ekologiczne scenariusz lekcji

Gru 16

rolnictwo ekologiczne scenariusz lekcji

Powiększenie gruczołu krokowego – Kiedy muszę coś z tym zrobić

Łagodny przerost gruczołu krokowego (BPH) (znany także jako rozszerzania prostaty, lub EP) jest zgrubienie tkanki prostaty wokół cewki moczowej u starszych ludzi, które jest związane z problemami z oddawaniem moczu. Jest to część normalnego procesu starzenia, az czasem niektórzy mężczyźni są dotknięte bardziej niż inne.

Po 50 roku życia większość ludzi zaczynają odczuwać pewne problemy z prostatą. Pięćdziesiąt procent mężczyzn powyżej 50 lat i 90% mężczyzn w wieku powyżej 80 mają BPH. 6,4 mln mężczyzn odwiedzić lekarza dla BPH rocznie. Połowa z tych rozważyć leków lub operacji na leczenie. Prawdopodobieństwo końcu wymagającego operacji wynosi 39%. Najgorsze wyniki są utrata funkcji seksualnych z chirurgii, ostrego zatrzymania moczu (nagła niemożność oddawania moczu spowodowany nieleczonym BPH) lub uszkodzenie nerek i pęcherza moczowego. W połowie przypadków BPH obniża jakość życia ludzi. Trzydzieści sześć procent małżonków mężczyzn badanych BPH poinformował, że BPH spowodowane brakiem fizycznej intymności w ich relacjach.

Gruczoł krokowy jest orzech wielkości narządów u mężczyzn, który znajduje się tuż poniżej pęcherza moczowego. Prostata pomaga stworzyć nasienie. Płynu utworzony przez gruczoł jest wydzielany do cewki moczowej (rurki w penisa, która jest zarówno przewód moczu jak również nasienie), gdzie łączy się z i chroni plemników z jądra. Semen chroni spermy i odgrywa ważną rolę w męskiej płodności.

Płodność zwykle nie jest głównym priorytetem dla większości mężczyzn powyżej 50 roku życia, chyba że są one w związku z młodszą kobietą jeszcze w jej wieku rozrodczym, którzy chcą mieć dzieci. Warunkiem jest bardziej ohydne BPH. Prostaty otacza cewki moczowej, gdzie wychodzi z pęcherza moczowego. Jak prostaty powiększa go ściska się cewkę moczową, spowodował problemy z oddawaniem moczu, co stwarza potrzebę częstego oddawania moczu w dzień iw nocy, poczucie pilności na mocz, nie pozwalając, aby całkowicie opróżnić pęcherz i tworzenie słabe przepływy moczu, że start i stop.
Artykuł dzięki: