czy rolnictwo ekologiczne jest oplacalne

czy rolnictwo ekologiczne jest oplacalne

Lis 05
czy rolnictwo ekologiczne jest oplacalne

Ile białka w jajku

Jajka są doskonałym źródłem białka i stosunkowo tanio. Posiadają one bardzo wysoką wartość biologiczną i komplet niezbędne i nie niezbędne aminokwasy. W skrócie, jeśli chcesz kompletny i łatwy do wchłonięcia źródło białka nie patrzeć dalej niż jaja.

Z powiedział, że istnieje kilka kwestii, które warto, aby przy zakupie i przygotowania jaj. Przede wszystkim niektóre białka w jajku znajduje się w żółtku, więc jeśli oddzielić białka i wyrzucić żółtka będzie również obniżenie zawartości białka każdego jaja zakupionego, a zatem wzrost cen na gram białka.

Drugą kwestią jest to, że jaja są w różnych rozmiarach, a więc ilość białka zawierają jest inna. Na przykład amerykańskiego Departamentu Rolnictwa kategoryzuje jaja tak mały, średni, duży, bardzo duży, a jumbo. Każdy rozmiar ma inną ilość białka, co następuje:

Rozmiar Egg g białka g białka

(W tym całe jaja żółtka) (białe)

czy rolnictwo ekologiczne jest oplacalne

Małe 4,8 2,7

Średnia 5,5 3,2

Duży 6,3 3,6

XL 7 4

Jumbo 7,9 4,6

czy rolnictwo ekologiczne jest oplacalne

Jak widać około 58% białka w jaju jest zawarta w białe, reszta jest w żółtku. Więc jeśli chcesz, aby oddzielić żółtka ze swojego jajka Tracisz 42% białka w każdym jajku. To nie jest bardzo opłacalne, jeśli jesz jaj ze względu na zawartość białka. Za każdym razem, gdy wyrzucić żółtka jesteś dosłownie wyrzucić prawie pół białka w jajku, jak również.

Żółtko jaja zawiera wiele składników odżywczych, które organizm potrzebuje, nie ma powodu, by go wyrzucić. Cholesterol i tłuszcze zawartość żółtka przyczyni niewielką część do swojego ogólnego spożycia dziennego tylko bez skutków szkodliwych.

Jajecznica, gotowany sunny side up, omlet, na łatwe, na twardej, Benedykta, cokolwiek. Jajka są doskonałym sposobem, aby dostać swoje wymagania białka na dzień.

Dla najbardziej aktualne odpowiedzi na pytanie, ile białka trzeba dziennie, aby budować mięśnie sprawdzeniu wdzięcznej nazwie książkę Ile białka.

John Barban jest autorem znakami towarowymi treningu dla mężczyzn idealnych proporcjach zwanego Adonis Index.

Artykuł dzięki: