rolnictwo ekologiczne czy uprzemyslowione

rolnictwo ekologiczne czy uprzemyslowione

Sty 11

rolnictwo ekologiczne czy uprzemyslowione To dlatego, że złe węglowodany szybko podnieść poziom glukozy we krwi, podczas gdy dobre węglowodany nie.

Jak już wspomniano wcześniej, glukozy jest ważne, ponieważ komórki ciała można go używać, gdy trzeba szybko produkować energię. Ale jeśli masz zbyt dużo cukru we krwi, organizm będzie starał się go pozbyć i doprowadzić poziom wraca do normy. Ma to, że za pomocą hormonu zwany insuliną. Insulina jest produkowana przez trzustkę jest uwalniany bezpośrednio do krwi. Im więcej cukru masz, tym więcej insuliny trzeba sprowadzić ją. Napędy insuliny glukozy w mięśniach i innych tkankach, gdzie ulega ona lub przekształcone w glikogen. Jeśli mięśnie nie mogą podejmować żadnych więcej glukozy, insuliny, co pozostało zamienia się w tłuszcz lub trójglicerydów.

rolnictwo ekologiczne czy uprzemyslowione

Większość ludzi już wystarczająco dużo tłuszczu, więc tak naprawdę nie trzeba nic więcej. Ten tłuszcz sprawia, że ??wyglądają źle i zwiększa ryzyko wystąpienia cukrzycy, chorób serca i udarów mózgu. Jeśli badanie krwi wykazuje wysoki poziom trójglicerydów jest to zwykle dlatego, że jedzą zbyt dużo węglowodanów, które zamieniają się w cukier. wysoki poziom insuliny powoduje stan zapalny wewnątrz tętnic, co może doprowadzić do stwardnienia tętnic, a ostatecznie, choroby serca.

Innym sposobem, aby odróżnić dobrych od złych węglowodanów jest użycie indeks glikemiczny, który opiszę w osobnym artykule Jak indeks glikemiczny może sprawić, że zdrowe.

Artykuł dzięki: